Prečo je tatranský obklad výnimočný?

Zavolajte Nám

+421 905 723 220

Prečo je tatranský obklad výnimočný?

Tatranský profil je pojem. Pozná ho zrejme každý. Možno nie podľa poučky, no intuitívne áno. Náš tradičný drevený obklad sa pýši krásou a pri použití v interiéri takmer nekonečnou trvácnosťou. Má auru najláskavejších spomienok na detstvo – na dom starých rodičov, horáreň pod lesom či dovolenkový rezort, na ktorý rodičia hodnú chvíľu šetrili. Hodí sa však aj k modernej architektúre, pretože ponúka krásu a nadčasovosť.

Tatranský profil v sebe skrýva kombináciu najhľadanejších vlastností dreveného obkladu: vysokú kvalitu, odolnosť a stálosť, nadčasový a očiam lahodiaci dizajn, skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, schopnosť vytvárať zdravú mikroklímu, použiteľnosť rovnako v interiéri, ako aj v exteriéri. A to všetko pri prijateľnej cene a nenáročnej prácnosti.

Podstatou je doska s perom vyfrézovaným na vrchnej a s drážkou na spodnej hrane. Do tzv. perodrážkových spojov sa nedostane voda ani plesne. Treba však pamätať na to, že pri horizontálnom ukladaní musia byť dosky orientované perom nahor. Ak neurobíte chybu pri montáži, v priebehu rokov sa netvoria ani škáry. Perodrážka je totiž výborná kotva. Po uložení pera do drážky susednej dosky vznikne pevný spoj a ten nedovoľuje doskám pohnúť sa. Samozrejme, je nevyhnutné pracovať so správne vysušeným drevom. V opačnom prípade môže dôjsť práve k tvorbe škár po zosušení dreva, ktoré bolo príliš mokré, alebo pokiaľ bolo drevo príliš suché, vo vlhkejšom prostredí dosky napučia a tatranský profil sa povydúva.

Kde sa dá tatranský obklad využiť?

Použitie tatranského profilu je vskutku rozmanité. Má potenciál navodiť útulnú atmosféru domova a sprostredkovať pocit prepojenia s prírodou. Vďaka dostupnosti v rôznych vyhotoveniach a nenáročnej inštalácii je vhodný na mnoho projektov, od ktorých sa očakáva odolnosť a dlhá životnosť. Tatranský profil je vhodný napríklad ako:

  • drevený obklad stien v interiéri,
  • izolácia a podbitie stropov a podkrovných častí,
  • vonkajší drevený obklad (na fasádu),
  • obklad menších záhradných stavieb (altánok, záhradný domček, prístrešok).

Neváhajte a zavolajte nám ešte dnes! +421 905 723 220

Kontaktujte Nás
Nájdete Nás

Pošlite Nám správu

Ozveme sa Vám v čo najkratšom čase

* povinné polia
Vložením a odoslaním správy súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov